| Sizes | 70*45*21mm |
| Plastic Shell | ABS |
| Recovery Force | 1/3 lb |
| Tensile Strength | 30 kgs |
| Cable Dia | 0.9mm |
| Cable Length | 85cm / 120cm |
| Color | Black / White |
| Inner Packing QTY | 1 |
| Outer Packing QTY | 200 |

Recoiler 7045
SunPro Recoiler 7045 is a compact rectangular retractable display security recoiler, engineered for reliable anti-theft protection and flexible display of small to mid-sized high-value retail merchandise.