| Sizes | 40*40*15.6mm |
| Plastic Shell | ABS |
| Recovery Force | 1/3 lb |
| Tensile Strength | 30 kgs |
| Cable Dia | 0.9mm |
| Cable Length | 90cm |
| Color | Black / White |
| Inner Packing QTY | 1 |
| Outer Packing QTY | 200 |

Recoiler 4040
SunPro Recoiler 4040 is a square-shaped retractable display security recoiler, engineered for reliable anti-theft protection and flexible display of high-value retail merchandise.