| Sizes | Ø50*22mm |
| Protecting Range | ≤Ø50mm/≤Ø60mm |
| Frequency Option | AM/RF |
| Lock Option | Standard/Super |
| Cable Length | 160/200mm |
| Inner Packing QTY | 50 |
| Outer Packing QTY | 250 |
| Mark | Customized printing options are available |

Steel Bottle Tag
SunPro Steel Bottle Tag is a dual-disc, reinforced steel cable security tag engineered for bottles, cans and high-value retail items. It delivers robust, tamper-resistant theft protection, reduces shrinkage, and integrates seamlessly with EAS systems.