| Sizes | 230*190*55mm |
| Desk Hole Size | 210*175mm |
| Frequency | 58KHz |
| Chip | DSP |
| Color | Dark Grey |
| Decoding Height | 11-19cm |
| Input Voltage | 110-120V / 220-240VAC |
| Input Current | 1A@50Hz/60Hz |
| Power Consumption(Static) | 6W@120V /8W@240V |
| Power Consumption(Dynamic) | 35W@120V/240V |
| Buzzer Decibel | 100dB |
| Inner Packing QTY | 1 |
| Outer Packing QTY | 10 |
| Mark | 90*29*38/22kgs |

JBD031 AM Deactivator
SunPro JBD031 AM Deactivator is a compact, high-performance retail security device engineered to deactivate AM EAS tags at checkout. It delivers reliable, fast deactivation, seamless POS integration, and smooth transaction flow to streamline retail operations.