| Unit Dimension | 15*52mm(0.59*2.05in)*Overlay Technology |
| Frequency | 8.2MHz |
| Packing | 1,000pcs/roll |
| 20,000pcs/ctn | |
| CTN Size | 31*31*13cm(12.20*12.20*5.12in) |
| G.W / CTN | 6.00kgs |
| CTN Size(cm) | L 31 |
| W 31 | |
| H 13 | |
| CBM / CTN | 0.012cbm |
| Label Print | Barcode / White / Transparent / Customized |

RF 1552 Premium
SunPro RF 1552 Premium is a high-grade 8.2MHz RF EAS security label, engineered for superior anti-theft performance and long-lasting durability. Featuring a premium flexible construction with reliable detection, it is ideal for high-end retail environments seeking seamless inventory protection.