| Unit Dimension | Ø28mm (Ø1.10in )*Overlay Technology |
| Frequency | 8.2MHz |
| Packing | 1,000pcs/roll |
| 20,000pcs/ctn | |
| CTN Size | 28*28*20cm(11.02*11.02*7.87in) |
| G.W / CTN | 6.00kgs |
| CTN Size(cm) | L 28 |
| W 28 | |
| H 20 | |
| CBM / CTN | 0.016cbm |
| Label Print | Barcode / White / Transparent / Customized |

RF R28 Premium
SunPro RF R28 Premium is a premium 28mm round 8.2MHz RF EAS security label, featuring a visible "This item is security protected" design for deterrence, engineered for reliable retail anti-theft detection and seamless integration.