| Sizes | Ø50*22mm |
| Protecting Range | ≤Ø50mm |
| Frequency Option | AM/RF |
| Lock Option | Standard/Super |
| Cable Length | 160mm |
| Inner Packing QTY | 50 |
| Outer Packing QTY | 250 |
| Mark | Customized printing options are available |


Plastic Bottle Tag
SunPro Plastic Bottle Tag is a lightweight, adjustable strap-style dual-disc security tag designed for bottles and containers. It securely fastens to bottle necks, deters theft, reduces shrinkage, and integrates seamlessly with EAS/RF systems for cost-effective retail protection.